#1 2012-11-25 12:18:42

ewojcik

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-09-24
Posty: 7
Punktów :   

Kiedy impreza mikołajkowa?

Cześć,

Czy znany jest już termin?  Trochę się ostatnio pochorowaliśmy więc nie wiem czy się wykurujemy do tego czasu jeżeli będzie na początku grudnia..

Pozdrawiam,
Ewa mama Adasia

Offline

 

#2 2012-11-26 15:20:09

pawlake

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-09-25
Posty: 82
Punktów :   

Re: Kiedy impreza mikołajkowa?

w środę będzie spotkanie więc pewnie wszystkiego sie dowiemy

pozdrawiam
Ewa (Mati)

Offline

 

#3 2012-11-27 20:43:11

aniapokojska

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-09-24
Posty: 42
Punktów :   

Re: Kiedy impreza mikołajkowa?

my też czekamy na wieści co będzie się działo, niestety również chorzy (
pozdrawiamy,
Ania i Kuba

Offline

 

#4 2012-11-30 20:27:14

justyna_fd

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-09-22
Posty: 90
Punktów :   

Re: Kiedy impreza mikołajkowa?

Informacja jest w wątku o zebraniu, ale umieszczę i tutaj:

04.12.2012 - teatrzyk

06.12.2012 - dzieci dostaną prezenty na Mikołaja - w naszym przypadku książeczki. Bez udziału rodziców.

17.12.2012 - Wigilia z rodzicami - w tym dniu dzieci nie dostają prezentów. Odbędzie się też kiermasz, na którym będą zbierane pieniądze na nowe zabawki dla dzieci, tzn. będzie można kupić drobiazgi przyniesione przez rodziców - ceny nie będą ustalone, ale liczymy, że rodzice będą hojni


20.12.2012 -  teatrzyk - impreza z Mikołajem. Bez udziału rodziców. Dzieci dostają prezenty na Gwiazdkę

Offline

 

#5 2012-11-30 20:59:27

jg

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-11-30
Posty: 2
Punktów :   

Re: Kiedy impreza mikołajkowa?

W wątku dotyczącym zebrania nie ma informacji, że prezenty będą również 6 grudnia. Czy nie uważacie, że wręczanie prezentów powinno być raz ale jak należy tzn. z udziałem Mikołaja? Wydaje mi się, że prezenty w żłobku i 6 i 20 grudnia to przesada. Chyba lepiej przeznaczyć te pieniądze na materiały plastyczne dla dzieci.

Asia (mama Emilki i Natalki)

Offline

 

#6 2012-11-30 21:09:19

justyna_fd

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-09-22
Posty: 90
Punktów :   

Re: Kiedy impreza mikołajkowa?

W wielu regionach jest taka tradycja, że dzieci dostają jakieś drobiazgi na 6-go grudnia i "właściwe" prezenty na 24-go.
Nawet dokładnie już nie wiem, ale zdaje mi się, że była to sugestia ze żłobka.

I wybaczcie, ale na zebraniach o wszystkim jest mowa - trzeba tylko na nie chodzić. Wtedy można swoje zdanie głośno wyrazić i poznać też opinie innych.

Justyna - mama Michała

Offline

 

#7 2012-12-01 13:37:34

aniapokojska

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-09-24
Posty: 42
Punktów :   

Re: Kiedy impreza mikołajkowa?

24 października zamieszczona została lista imprez żłobkowych, którą skarbniczce przekazała p. kierownik, to nie jest wymysł rodziców, ale powtarzana z roku na rok utarta praktyka żłobka. Nie przesadzajmy, dzieciaki dostają 3 prezenty w roku, dwa w grudniu i jeden na dzień dziecka, czy to dużo? ponadto p. kierownik mówiła że na prezenty rodzice np w żłobku państwowym jej wnuka zbierają się po 100 zł, a my mamy składkę 20 zł m-cznie i na dwa prezenty 60 zł. Składka i tak jest obniżona, bo poprzednie roczniki miały po 30 zł. I wybaczcie ale nie idzie to na nasze potrzeby, tylko naszych dzieci. Opiekunki mówią z dnia na dzień, że potrzebują coś kupić i skarbniczka im daje pieniądze.
Nie rozumiem tego problemu, tym bardziej że tylko dwie osoby jak na razie jeżdżą za prezentami, dzwonią, i nie liczą sobie kosztów benzyny, telefonu, swojego czasu niespędzonego z dzieckiem, a też są rodzicami. Mam nadzieję że się jakoś "dogadamy" i nie będziemy robić problemu gdy go tak naprawdę nie ma.

Offline

 

#8 2012-12-01 17:36:08

Aneta Głuch

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-10-02
Posty: 9
Punktów :   

Re: Kiedy impreza mikołajkowa?

justyna_fd napisał:

Informacja jest w wątku o zebraniu, ale umieszczę i tutaj:

04.12.2012 - teatrzyk

06.12.2012 - dzieci dostaną prezenty na Mikołaja - w naszym przypadku książeczki. Bez udziału rodziców.

17.12.2012 - Wigilia z rodzicami - w tym dniu dzieci nie dostają prezentów. Odbędzie się też kiermasz, na którym będą zbierane pieniądze na nowe zabawki dla dzieci, tzn. będzie można kupić drobiazgi przyniesione przez rodziców - ceny nie będą ustalone, ale liczymy, że rodzice będą hojni


20.12.2012 -  teatrzyk - impreza z Mikołajem. Bez udziału rodziców. Dzieci dostają prezenty na Gwiazdkę

Olka nie było cały tydzień  i troche wypadłam z obiegu Co to za teatrzyk?
Niestety 6tego Olka napewno nie będzie ale na ten teatrzyk to może pozmieniamy plany

Mogę jakoś pomóc przy organizacji z tymi książeczkami? Gdzieś jechać / przewieźć?

Chociaż nie ukrywam, że moim zdaniem  też za dużo tego wszystkiego w grudniu, a wigilia z rodzicami to zupełnie  nie trafiony pomysł...

I jeszcze jedno pytanie - czy na ten kiermasz można np. przynieść domowe ciastka?

Offline

 

#9 2012-12-01 21:02:52

pawlake

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-09-25
Posty: 82
Punktów :   

Re: Kiedy impreza mikołajkowa?

myślę, że pyszne ciastka na kiermasz to dobry pomysł

poza tym co do imprez grudniowych to owszem jest ich sporo, ale grudzień już jest taki a im więcej różnych atrakcji dla dzieci tym lepiej, dzieciaczki się bardziej zintegrują a i społecznie dla nich to również pozytyw.

Ja z kolei nie wyobrażam sobie, że nie miałoby być Mikołajek czy Wigilii w żłobku, ja nawet w pracy mam takie okazje. A to jest bardzo miłe. Dodatkowo uczy dziecko tradycji, przynajmniej u mnie odkąd pamiętam wręczało się prezenty mikołajkowe i w domu i w szkole (o gwiazdce nie wspomnę), nie wiem jak u was było? Ja jestem bardzo zadowolona

ja również zgłaszam swoją pomoc

pozdrawiam
Ewa (Mati)

Offline

 

#10 2012-12-02 10:29:24

justyna_fd

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-09-22
Posty: 90
Punktów :   

Re: Kiedy impreza mikołajkowa?

odpowiem zbiorczo :

- co do teatrzyku
nie wiem wpadłam do żłobka w zupełnie innej sprawie i nie dopytałam. nawet nie wiem, czy będzie to teatrzyk z zewnątrz czy to nasze panie coś organizują

- co do imprez
u mnie w domu nie było tradycji dawania prezentów na 6-go grudnia jednak dla dobra naszych dzieci uznałam, że należy iść na kompromis i uszanować tych, którzy taką tradycję mają - dla mnie nie jest problemem, że Michałek dostanie w tym dniu książeczkę - w ogóle nie przyszłoby mi do głowy uznać dawania książki za rozpieszczanie

ilość tych grudniowych imprez dla mnie też była zaskoczeniem - zastanawiam się też dlaczego niemal wszystkie spotkania mają miejsce w godzinach pracy? ale z drugiej strony jak odbieram Michałka ok. 16.30 to w żłobku jest 1-2 dzieci, więc chyba rodzice pracują krócej

co do Wigilii to obawiam się, że może to wyglądać dość smętnie - ale może lepiej nie będę krakać

co do kiermaszu - domowe ciastka to super pomysł. nie ukrywam, że ja nie bardzo wiem co przynieść

dziękuję też wszystkim, którzy zgłaszają chęć pomocy - zostaniecie oczywiście wykorzystani niestety taka postawa nie jest powszechna

Offline

 

#11 2012-12-02 21:43:13

pawlake

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-09-25
Posty: 82
Punktów :   

Re: Kiedy impreza mikołajkowa?

Justynka, ja na kiermasz zaniosłam ozdobną świeczkę świąteczną i figurkę Aniołka. Takie drobiazgi co miałam w domu...

Offline

 

#12 2012-12-03 21:47:10

justyna_fd

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-09-22
Posty: 90
Punktów :   

Re: Kiedy impreza mikołajkowa?

Aneta Głuch napisał:

Olka nie było cały tydzień  i troche wypadłam z obiegu Co to za teatrzyk?
Niestety 6tego Olka napewno nie będzie ale na ten teatrzyk to może pozmieniamy plany

Mogę jakoś pomóc przy organizacji z tymi książeczkami? Gdzieś jechać / przewieźć?

Teatrzyk przyjeżdża do naszych dzieci jak się okazuje nie pierwszy raz - poprzednim razem był Szewczyk Dratewka, teraz pewnie coś o tematyce  świątecznej.

Książeczki są już u mnie - właśnie rozpakowałam i mam mieszane uczucia. Zastanawiam się czy nasze dzieci nie są jeszcze za małe. Ale z drugiej strony na razie mogą "czytać" przy większym udziale rodziców.

Ostatnio edytowany przez justyna_fd (2012-12-03 21:48:01)

Offline

 

#13 2012-12-04 13:25:14

pawlake

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-09-25
Posty: 82
Punktów :   

Re: Kiedy impreza mikołajkowa?

Justynka, zdecydowanie będziemy musieli/chcieli im czytać.  A to będzie dobra zabawa dla dziecka i rodzica. Mi się to podoba Do oglądania samemu mają zapewne inne książeczki.

justnka a co z opakowaniem? kupujemy do tego torebki (zależy to oczywiscie od funduszy)?

Offline

 

#14 2012-12-04 21:05:32

justyna_fd

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-09-22
Posty: 90
Punktów :   

Re: Kiedy impreza mikołajkowa?

pawlake napisał:

justnka a co z opakowaniem? kupujemy do tego torebki (zależy to oczywiscie od funduszy)?

Właśnie się zastanawiamy. Książka jest kwadratowa i dość duża - 23cm x 23 cm. W dużej torebce "ginie" i nie wygląda to zbyt fajnie. Myślałyśmy raczej o rozetce (tak to się nazywa?) przyklejonej na okładce.

Offline

 

#15 2012-12-05 08:43:23

pawlake

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-09-25
Posty: 82
Punktów :   

Re: Kiedy impreza mikołajkowa?

podoba mi się pomysł wiem że jest już trochę późno ale czy mogę ci jokoś pomóc z przygotowaniem?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl