Forum dyskusyjne dla grupy Krasnoludki - Żłobek 28

Krasnoludki - Żłobek 28


#31 2013-11-23 22:22:46

embee

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-10-19
Posty: 29
Punktów :   

Re: niedługo święta :)

Ech, cóż mogę napisać... Macie rację dziewczyny. Chyba trochę przesadziłyśmy z pomysłami Skoro tak sprawa wygląda to jeszcze bardziej zdecydowanie jestem za jednym prezentem. Co więcej jesteśmy wielkimi fanami Lego, a śmieciarka to Aleksa marzenie Zresztą sami mieliśmy mu ją właśnie kupić, to możemy zrobić na odwrót, bo klocki magnetyczne też są ekstra Natomiast kolejna książeczka malowanka/wycinanka nie jest nam do szczęścia potrzebna.

Offline

 

#32 2013-11-26 09:50:06

pawlake

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-09-25
Posty: 82
Punktów :   

Re: niedługo święta :)

Offline

 

#33 2013-11-26 16:30:05

Mary127

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-11-19
Posty: 14
Punktów :   

Re: niedługo święta :)

a może zwiększymy składke - skoro nie możemy wybrac żadnego prezentu bo jestesmy ograniczeni finansowo ?

Offline

 

#34 2013-11-26 18:40:39

pawlake

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-09-25
Posty: 82
Punktów :   

Re: niedługo święta :)

reasumując:
widzę, że większość osób jest jednak za klockami. mi również ten pomysł się podoba Zatem rzeczywiście proponuję zwiększenie składki.
przy dotychczasowej składce przy zakupie klocków, na pozostałe okazje tzn. wigilia, kiermasz, dzień dziecka, dzień babci i prezent na zakończenie żłobka, piknik, to zostanie zaledwie 60zł/dziecko.
moja propozycja jest taka: z uwagi na to że wigilia tuż tuż proponuje aby póki co wpłacić I i II rate do końca listopada. a na spokojnie na wspólnej wigilii zastanowimy się o ile zwiększymy składkę. Nie zapominajmy jeszcze co zrobić z pieniędzmi z zeszłego roku... w jaki sposób je wykorzystać....

Offline

 

#35 2013-11-26 18:52:29

embee

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-10-19
Posty: 29
Punktów :   

Re: niedługo święta :)

Śmieciarki z duplo są w ofercie makro po 49,90 zł. Pewnie jednak nie znajdzie się takiej ilości żeby dla chłopców starczyło
Niemniej czy możemy zdecydować co z tym prezentem?
Jeśli nie duplo lub nie śmieciarka dla chłopców to ja sama kupię w makro

edit: i nie mam nic przeciwko niewielkiemu zwiększeniu składki

Ostatnio edytowany przez embee (2013-11-26 18:55:21)

Offline

 

#36 2013-11-26 19:01:26

pawlake

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-09-25
Posty: 82
Punktów :   

Re: niedługo święta :)

Jesli chodzi o zakup klocków to wynegocjowałam z kupującym gratisową wysyłkę

Offline

 

#37 2013-11-26 22:50:38

embee

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-10-19
Posty: 29
Punktów :   

Re: niedługo święta :)

A ile potrzeba dziewczęcych, a ile chłopięcych zestawów?

Offline

 

#38 2013-11-27 09:29:29

pawlake

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-09-25
Posty: 82
Punktów :   

Re: niedługo święta :)

ja jestem za supermarketem.

http://allegro.pl/lego-duplo-6137-moj-p … 86151.html

Offline

 

#39 2013-11-27 10:01:25

justyna_fd

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-09-22
Posty: 90
Punktów :   

Re: niedługo święta :)

mtomala-duch napisał:

Witam,
Mam wrażenie że niektórzy nie pamiętają ustaleń:

1. Składka została ustalona we wrześniu 150zł/rok, - uważam że nie można zmieniać nagle ustaleń o wysokości składki, bez porozumienia ze wszystkimi rodzicami. Zgodnie stwierdziliśmy - tu przypomnę że zadeklarowaliście wszyscy taką właśnie kwotę podpisując listę we wrześniu - nikt wtedy nie zgłaszał zastrzeżeń. Nie zgadzam się na podniesienie składki ani sposobu jej wpłacania bez porozumienia ze wszystkimi rodzicami.

Zgadzam się, że nie ma potrzeby zwiększać składki. Myślałam raczej o tym, żeby poprosić rodziców (tych, którzy mogą), żeby wpłacili np. pierwszą i drugą ratę razem. Dzięki temu spokojnie będzie można kupić fajny prezent.


mtomala-duch napisał:

2. O ile dobrze pamiętam, prezenty dla żabek miały być symboliczne (w granicach 20-30 zł.) Co prawda zrezygnowaliśmy z dwóch tańszych prezentów na rzecz jednego droższego, ale na zebraniu zgodnie ustaliliśmy kwotę (max70 zł) oraz to że kupujemy lego duplo. Każdy może kupić wypasiony prezent dla swojej żabki we własnym zakresie na domową Wigilię lub na Mikołaja. I z całym szacunkiem nie jest to dla mnie argument do podniesienia składki.

Ja pamiętam to trochę inaczej. Owszem były głosy, żeby kupić po 2 prezenty w granicach 20-30 zł za każdy, ale ostatecznie stanęło na jednym porządniejszym prezencie do 70,00 zł. Tu się zgadzam. Jednak Lego duplo miało być alternatywą dla klocków magnetycznych, a nie prezentem, który kupujemy na 100%. Według mnie skoro różnica między górną granicą a klockami wynosi 13 zł to powinniśmy jednak kupić klocki. Ustalenia były takie, że kupujemy klocki, a w przypadku gdyby ich cena była dla nas nie do zaakceptowania - lego duplo. Z głosów na forum wynika, że rodzice chcą (mimo ceny) zakupu klocków. Jedynym problemem może być stan konta - i tu prośba o większe wpłaty na RR (większe, ale do limitu 150 zł).


mtomala-duch napisał:

3. Po trzecie jak już pisałam, I rate wpłacamy do końca listopada, zatem nie oczekujcie deklaracji co kupić i komu przelać pieniądze bo jeszcze raz zaznaczam nie wszyscy zapłacili ( na dzień wczorajszy składkę zapłaciło 15 osób), a więc szału nie ma. Radze wstrzymać się z decyzjami do przyszłego tygodnia.

Boje się, że jak będziemy się tak wstrzymywać to powtórzy się sytuacja z ubiegłego roku i stres czy ze wszystkim zdążymy. Może wysłać maila przypominającego do rodziców, bo na forum udziela się tylko kilkoro z nas?

Myślę też, że należałoby zweryfikować harmonogram wpłat - martwi mnie zwłaszcza składka płatna do 31.05, bo przecież 01.06 jest Dzień Dziecka - czy zdążymy coś kupić, kto założy za 30 osób brakującą kwotę (jeśli zajdzie taka potrzeba) i będzie czekał aż rodzice dopłacą składkę? Ale to na inny wątek.

Kurcze, właśnie kupiłam Michałowi pudło klocków - co prawda Mega Bloks, ale w zasadzie różnica żadna.
J.

Offline

 

#40 2013-11-27 21:49:38

kasia_łukiewicz

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-12-14
Posty: 5
Punktów :   

Re: niedługo święta :)

Witajcie,
ja również jestem za tym żeby nie zwiększać ustalonej wcześniej składki.

Polecam przejrzenie oferty sklepu Hipolit choć zdaję sobie sprawę, że czasu jest niewiele na podjęcie decyzji i zamieszczone przeze mnie linki mogą tylko skomplikować podjęcie decyzji, ale może zostanie to wykorzystane przy innej okazji.

http://hipolit.waw.pl/?439,rybki-w-skrzynce-pi4779
http://hipolit.waw.pl/?523,ksztalty-do- … a-am-s221e
http://hipolit.waw.pl/?534,kostki-przekladanki-tr19120

Pozdrawiam wszystkich,

kasia

Offline

 

#41 2013-11-28 21:33:59

BP

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-12-14
Posty: 6
Punktów :   

Re: niedługo święta :)

Witam
Na zebraniu ustaliliśmy określoną kwotę 50-70 zł na klocki magnetyczne albo klocki lego. Nie zmieniajmy tego. Jeśli klocki magnetyczne są za drogie to zostają nam klocki lego.
Oglądałam linki podane przez Małgosię i uważam, że są super, tylko ilości nam się zmniejszyły.  Popieram ich zakup. Najważniejsze teraz, aby wszyscy zapłacili składkę.
Pozdrawiam wszystkich
Bożena

Offline

 

#42 2013-11-29 21:44:12

Mary127

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-11-19
Posty: 14
Punktów :   

Re: niedługo święta :)

czyli zostajemy przy klockach LEGO ?   

chciałabym wiedziec, bo te klocki magnetyczne będe zamawiac dla syna na prezent wiec ewentualnie jesli ktos z rodziców tez mysli o tych klockach to proszę o maila na
marika.kedzierska@wp.pl  to moze przy wieszej ilosci uda się wynegocjowac cene. na ewentualnych chętnych czekam do końca przyszłego tygodnia.
http://allegro.pl/klocki-magnetyczne-dl … 20227.html


pozdrawiam Marika

Offline

 

#43 2013-11-29 23:31:13

embee

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-10-19
Posty: 29
Punktów :   

Re: niedługo święta :)

Mary127 napisał:

czyli zostajemy przy klockach LEGO ?   
chciałabym wiedziec, bo te klocki magnetyczne będe zamawiac dla syna na prezent wiec ewentualnie jesli ktos z rodziców tez mysli o tych klockach to proszę o maila na
marika.kedzierska@wp.pl  to moze przy wieszej ilosci uda się wynegocjowac cene. na ewentualnych chętnych czekam do końca przyszłego tygodnia.
http://allegro.pl/klocki-magnetyczne-dl … 20227.html
pozdrawiam Marika

Tak, Lego. Ja jednak dalej jestem za śmieciarką dla chłopców

Co do klocków magnetycznych, to również planuję kupić je Młodemu pod choinkę, więc możemy kupić razem Edit: Już wysłałam do Ciebie w tym temacie maila

Ostatnio edytowany przez embee (2013-11-29 23:31:52)

Offline

 

#44 2013-11-30 23:23:44

justyna_fd

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-09-22
Posty: 90
Punktów :   

Re: niedługo święta :)

Widzę, że jestem w mniejszości, bo ja zostałabym przy klockach...

Mam tylko nadzieję, ża na koniec roku nie okaże się, że mamy sporą nadwyżkę pieniędzy na koncie, a w tej chwili oszczędzamy całe 14 zł na prezencie.

Edit:
Marika, dopisz mnie do listy na klocki - oczywiście maila też wyślę

Ostatnio edytowany przez justyna_fd (2013-11-30 23:25:14)

Offline

 

#45 2013-11-30 23:35:14

embee

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-10-19
Posty: 29
Punktów :   

Re: niedługo święta :)

justyna_fd napisał:

Widzę, że jestem w mniejszości, bo ja zostałabym przy klockach...

Ja też i podejrzewam, że starczyłoby kasy na te klocki magnetyczne + jakieś 2,5zł na torebkę. Jednak, jeśli większość będzie za trzymaniem się założonego budżetu, to klocki lego też są ok.
Fajnie byłoby podjąć już jakąś decyzję. Rozumiem, że czekamy do poniedziałku ze sprawdzeniem ile mamy kasiory na koncie?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl